فیلترها
تنظیمات
جستجو

بیماران پروانه ای

با استفاده صحیح از پانسمان ها به کودکان پروانه ای خود کمک کنیم.

ابتدا زخم را شستشو داده و پس از خشک کردن آن با گاز استریل؛ پانسمان مناسب را با در نظر گرفتن توصیه های زیر انتخاب می کنیم :

Mepilex Lite

پوست های حساس و شکننده بیماران پروانه ای بر اثر کوچکترین اصطکاک یا سایش آسیب می بیند که برای محافظت از آن می توان از پانسمان Mepilex Lite  استفاده  کرد .

در صورتی که زخم یا تاول ترشحات کمی دارد و تنها نگرانی، محافظت از پوست آسیب دیده و حساس بیمار است، از Mepilex Lite  استفاده شود. در حقیقت تا زمانی که ترشحات اجازه دهد، پوشش جایگزینپوست آسیب دیده را با استفاده ازMepilex Lite   فراهم آورید. این پانسمان به دلیل نازک بودن و انعطاف پذیری بسیار بالا، در محل هایی مانند زیربغل، کشاله ران، گردن و...  کاربرد دارد. همچنین لبه های زخم را پوشانده و مانع از لیچ افتادگی می شود.

Mepilex

زخم ها یا تاول هایی با ترشحات متوسط را با پانسمان Mepilex پوشش دهید. بسته به ترشحات  48 تا 72 ساعت نیازی به تعویض پانسمان وجود ندارد.

Mepilex Transfer

اگر زخم یا تاول بسیار پرترشح است، می توان تا 14 روزMepilex Transfer را روی سطح زخم گذاشته و تنها با تعویض گاز ساده ای که رویMepilex Transfer  قرار داده اید ترشحات را کنترل کنید (بسته به ترشحات، گاز را به دفعات در روز برداشته  و گاز جدید را جایگزین کنید_ به پانسمان Mepilex Transfer  دست نزنید)

Mepitel

انگشتان دست این بیماران چسبندگی پیدا می کند. برای جداسازی انگشتان از پانسمان Mepitel  استفاده شود.

در صورتی که پزشک معالج، پماد یا کرمی را توصیه نموده است می توانید پانسمان Mepitel  را تا 10 روز روی سطح زخم ثابت نگه داشته و از پماد ها و کرم های تجویز شده توسط پزشک، روی آن استفاده نمایید. زمانی که نوبت استفاده مجدد از کرم یا پماد (بنا به توصیه پزشک) می باشد، بدون دست زدن به پانسمان Mepitel  با استفاده از سرم، سطح آن را شستشو داده و مجدداً از کرم استفاده نمائید.

برای سهولت استفاده از پانسمان Mepitel نوک انگشتان دست خود را مرطوب نگه دارید.

تاول ها و زخم های حساس و پردرد بیمار پروانه ای که تعویض پانسمان باعث آزار و اذیت او می شود را با Mepitel  پوشانده، تا 10 روز تعویض نکنید و تنها با گاز استریلی که آن را با سرم شستشو مرطوب کرده اید، ترشحات ناشی از تاول و زخم را کنترل نمائید.

سوراخ دار بودن پانسمان Mepitel  باعث می شود که ترشحات به گازهای سطحی آمده و قابل کنترل با تعویض مکرر آن باشد.

Tubifast

در بیماران پروانه ای به دلیل داشتن پوست های حساس و شکننده، استفاده از چسب های معمولی برای ثابت نگه داشتن پانسمان ها، امکان پذیر نمی باشد. پیشنهاد می شود از پانسمان Tubifast  استفاده شود.

این پانسمان به دلیل خاصیت کشسانی در دو جهت طول و عرض و جنس کاملا نخی، مانع از آوردن فشار روی زخم و متعاقب آن کاهش احساس درد و ناراحتی می شود.

Tubifast  قابل شستشو  و استفاده مکرر می باشد.

Mepitac

چسب سیلیکون داری که بدون آسیب به پوست حساس بیماران پروانه ای می توان بدون نگرانی در مواقع مورد نیاز استفاده کرد. همچنین برای ثابت نگه داشتن پانسمان نیز کاربرد دارد .

 درد طاقت فرسای تعویض پانسمان کودکان پروانه ای را به حداقل کاهش دهید.

  • پانسمان های سیلیکون دار به سطح مرطوب زخم و تاول نمی چسبد و تنها به پوست های سالم و خشک اطراف زخم می چسبد.
  • نیازی به خیس خوردگی پانسمان در ساعت های طولانی نیست، بنابراین بدون نگرانی از درد شدید، هنگام تعویض پانسمان این روند را به آسانی انجام دهید.
  • به خاطر بسپارید همواره پانسمان را حداقل 2 سانتی متر از لبه زخم بزرگتر در نظر بگیرید .
  • پانسمان ها در شرایط استریل قابل برش می باشد.
نمایش به عنوان گرید فهرست
مرتب‌ سازی بر اساس

مپیلکس (Mepilex)

پانسمان فوم منعطف برای طیف وسیعی از زخم های حاد و مزمن

تماس بگیرید
پانسمان فوم منعطف برای طیف وسیعی از زخم های حاد و مزمن

ﻣﭙﯿﻠﮑﺲ ﻧﻘﺮه (Mepilex Ag)

پانسمان فوم آنتی میکروبیال برای سوختگی و زخم های با ترشح کم تا متوسط

تماس بگیرید
پانسمان فوم آنتی میکروبیال برای سوختگی و زخم های با ترشح کم تا متوسط

مپیلکس لایت (Mepilex Lite)

ﭘﺎﻧﺴﻤﺎن ﻓﻮم ﻏﯿﺮﭼﺴﺒﻨﺪه ﺟﺎذب ﻧﺎزك

تماس بگیرید
ﭘﺎﻧﺴﻤﺎن ﻓﻮم ﻏﯿﺮﭼﺴﺒﻨﺪه ﺟﺎذب ﻧﺎزك

ﻣﭙﯿﺘﻞ وان (Mepitel One)

ﭘﺎﻧﺴﻤﺎن ﻻﯾﻪ ﺗﻤﺎﺳﻰ زﺧﻢ داراى ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژى Safetac دریک طرف

تماس بگیرید
ﭘﺎﻧﺴﻤﺎن ﻻﯾﻪ ﺗﻤﺎﺳﻰ زﺧﻢ داراى ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژى Safetac دریک طرف